Kræftforeningen Tidslerne er centreret omkring arbejdet i kredsene. Hver kreds har en kredsansvarlig samt en eller flere kredsmedhjælpere. Endvidere hjælper et utal af unavngivne med, hver eneste gang, der arrangeres en event, et kursus, foredrag eller deltagelse i messer rundt i Danmark.

Kredsarbejdet koordineres af kredskoordinatoren, som er kredsenes formelle bindeled i bestyrelsen.

Kredskoordinator
Michael Lauth
Egevænget 61,
6051 Almind
M: 2085-3553
E: kredse@tidslerne.dk

Kreds Nordsjælland

Kredsansvarlig
Lotte Bonometti
Lille Fjordvej 14,
3630 Jægerspris
M: 22 58 80 91
E: nordsjaelland@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Lisa Hausgaard Jensen
Nørregade 23A,
3390 Hundested
M: 50 17 55 02
E: nordsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Hovedstaden

Kredsansvarlig
Vacant
E: hovedstaden@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Vacant
E: hovedstaden@tidslerne.dk

Kreds Sydsjælland

Kredsansvarlig
Janni Hansen
Kongeskovvej 14,
4660 Store Heddinge
M: 61 30 81 88
E: sydsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Vestsjælland

Kredsansvarlig
Kristina Dorthe Helbrink
Bredekildevej 89,
4400 Kalundborg
M: 51 27 01 76
E: vestsjaelland@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Hanne Vejs-Petersen
Kløvervej 17,
4270 Høng
M: 31 15 81 58

Kreds Bornholm

Kredsansvarlig
Gitte Hansen
Pluggegårdsvej 25 Nyker
3700 Rønne
M: 51 89 21 85
E: bornholm@tidslerne.dk

Kreds Fyn

Kredsansvarlig
Vacant
E: fyn@tidslerne.dk

Kreds Kolding

Kredsansvarlig
Michael Lauth
Egevænget 61,
6051 Almind
M: 2085-3553
E: kredse@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Janne Ambo Eggertsen
Katrineholmsalle 73 E,
8300 Odder
M: 40 32 09 83

Kreds Esbjerg

Kredsansvarlig
Ida Nielsen
Parksvinget 23,
6710 Esbjerg
M: 30 27 22 51
E: esbjerg@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Erik Stolten
Ådalsvænget 16,
6800 Varde
M: 40 45 67 87

Kreds Aarhus

Kredsansvarlig
Susanne Eberhard Eskelund
Revelhøjvej 31
8200 Aarhus N
M: 23 93 05 15
E: aarhus@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Lone Flak Andersen
Samsøgade 84 1, 3.
8000 Aarhus C.
M: 50 93 93 75
E: aarhus@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Daniel Kusk
Kirkebakken 37,
8330 Beder
M: 24 65 76 29
E: aarhus@tidslerne.dk

Kreds Lemvig

Kredsansvarlig
Linda Vejling
Houlindvej 16, Tørring
7620 Lemvig
T: 23 44 57 97
E: lemvig@tidslerne.dk

Kreds Nordjylland

Kredsansvarlig
Vacant
E: nordjylland@tidslerne.dk