Kræftforeningen Tidslerne er centreret omkring arbejdet i kredsene. Hver kreds har en kredsansvarlig samt en eller flere kredsmedhjælpere. Endvidere hjælper et utal af unavngivne med, hver eneste gang, der arrangeres en event, et kursus, foredrag eller deltagelse i messer rundt i Danmark.

Kredsarbejdet koordineres af kredskoordinatoren, som er kredsenes formelle bindeled i bestyrelsen.

Kredskoordinator
Michael Lauth
Egevænget 61,
6051 Almind
M: 2085-3553
E: kredse@tidslerne.dk

Kreds Nordsjælland

Kredsansvarlig
Lotte Bonometti
Holmbladsgade 25, 4.th.
2300 København S.
M: 22 58 80 91
E: nordsjaelland@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Berit Elleholm
Snogkær 44M,
3630 Jægerspris
M: 42 50 50 22
E: nordsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Hovedstaden

Kredsansvarlig
Vacant
E: hovedstaden@tidslerne.dk

Kreds Sydsjælland

Kredsansvarlig
Janni Hansen
Kongeskovvej 14,
4660 Store Heddinge
M: 61 30 81 88
E: sydsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Vestsjælland

Kredsansvarlig
Kristina Dorthe Helbrink
Bredekildevej 89,
4400 Kalundborg
M: 51 27 01 76
E: vestsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Bornholm

Kredsansvarlig
Gitte Hansen
Pluggegårdsvej 25 Nyker
3700 Rønne
M: 51 89 21 85
E: bornholm@tidslerne.dk

Kreds Fyn

Kredsansvarlig
Troels Nielsen
Fuglekildevej 41
5690 tommerup  
M: 28 77 79 42
E: fyn@tidslerne.dk

Kreds Kolding

Kredsansvarlig
Sanne Hesselberg
Allervej 146.
6070 Christiansfeld
M: 61 69 80 99
E: kolding@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Michael Lauth
Egevænget 61,
6051 Almind
M: 20 85 35 53
E: kolding@tidslerne.dk

Kreds Esbjerg

Kredsansvarlig
Ida Nielsen
Parksvinget 23,
6710 Esbjerg
M: 30 27 22 51
E: esbjerg@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Dorte Lunding
Ådalshaven 63 1.th,
6710 Esbjerg V
M: 28 68 72 85

Kredsmedhjælper
Erik Stolten
Ådalsvænget 16,
6800 Varde
M: 40 45 67 87

Kreds Aarhus

Kredsansvarlig
Lone Flak Andersen
Samsøgade 84 1, -3
8000 Aarhus
M: 50 93 93 75
E: aarhus@tidslerne.dk

Janne Eggertsen
Katrineholmsalle 73e,
8300 Odder
M: 40 32 09 83
E: aarhus@tidslerne.dk

Kreds Lemvig

Kredsansvarlig
Linda Vejling
Houlindvej 16, Tørring
7620 Lemvig
T: 23 44 57 97
E: lemvig@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Birthe Lynge
Hulvejen 28,
7500 Holstebro
M: 23 46 90 05
E: lemvig@tidslerne.dk

Kredsmedhjælper
Vagn Kristian Markussen
Fredensgade 2,
7500 Holstebro
M: 40 45 42 26
E: lemvig@tidslerne.dk

Kreds Nordjylland

Kredsansvarlig
Eva Fynshave
Hjørringvej 458
9800 Hjørring
M: 21 34 36 30
E: nordjylland@tidslerne.dk