Kræftforeningen Tidslerne er centreret omkring arbejdet i kredsene. Hver kreds har en kredsansvarlig samt en eller flere kredsmedhjælpere. Endvidere hjælper et utal af unavngivne med, hver eneste gang, der arrangeres en event, et kursus, foredrag eller deltagelse i messer rundt i Danmark.

Kredsarbejdet koordineres af kredskoordinatoren, som er kredsenes formelle bindeled i bestyrelsen.

Kredskoordinator
Christina Hovedskou
Hylleholtvej 11,
4654 Faxe Ladeplads
M: 23 37 22 63
E: kredskoordinator@tidslerne.dk

Kreds Nordsjælland

Kredsansvarlig
Lotte Bonometti
Lille Fjordvej 14,
3630 Jægerspris
M: 22 58 80 91
E: nordsjaelland@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Tina Hansen, 3630 Jægerspris | M: 28 86 64 65

Kreds Hovedstaden

Kredsansvarlig
Maj-britt Lyng
Kong Georgsvej 26
2950 Vedbæk
M: 23 69 07 35
E: hovedstaden@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Mette Wenzel, København V | M: 61 77 78 49
Thenna Søndergaard, 3480 Fredensborg | M: 28 79 28 67

Kreds Sydsjælland

Kredsansvarlig
Christina Hovedskou
Hylleholtvej 11,
4654 Faxe Ladeplads
M: 23 37 22 63
E: sydsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Vestsjælland

Kredsansvarlig
Heidi Hansen
Birkevej 7A, Tuse
4300 Holbæk
M: 60 71 16 08
E: vestsjaelland@tidslerne.dk

Kreds Bornholm

Kredsansvarlig
Gitte Hansen
Pluggegårdsvej 25 Nyker
3700 Rønne
M: 51 89 21 85
E: bornholm@tidslerne.dk

Kreds Fyn

Kredsansvarlig
Annette Demant
Vissenbjergvej 13,
5230 Odense M.
M: 6065 0351
E: fyn@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Jeannette Jensen, 5260 Odense C | M: 25 11 21 89
Troels Nielsen, 5690 Tommerup | 28 77 79 42

Kreds Kolding

Kredsansvarlig
Michael Lauth
Egevænget 61,
6051 Almind
M: 2085-3553
E: kolding@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Janne Ambo Eggertsen, 8300 Odder | M: 40 32 09 83

Kreds Esbjerg

Kredsansvarlig
Ida Nielsen
Parksvinget 23,
6710 Esbjerg
M: 30 27 22 51
E: esbjerg@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Else Jakobsen, 6710 Esbjerg V | M: 28 14 81 33

Kreds Aarhus

Kredsansvarlig
Pia Bildsted
Sønderborggade 11, 1.th,
8000 Aarhus C.
T: 40 43 17 92
E: aarhus@tidslerne.dk

Kredsmedhjælpere
Jette Andreasen, 8543 Hornslet | M: 28 96 88 99

Kreds Lemvig

Kredsansvarlig
Vacant
E: lemvig@tidslerne.dk

Kreds Nordjylland

Kredsansvarlig
Vacant
E: nordjylland@tidslerne.dk